Западът винаги ще намери причина за санкции, целта им е да задържат развитието на Руската федерация. Това каза руският външен министър Сергей Лавров, съобщава ТАСС.
Русия има огромен брой партньори в света, не става дума за изолация, отбеляза той.
Според Лавров, Москва наблюдава натиска, който Европейският съюз (ЕС) оказва върху балканските страни, за да ги въвлече в антируските санкции.
"Виждаме безпрецедентен натиск в рамките на обща кампания, която някои западни политици наричат всеобхватна война срещу Русия, в която всички средства са добри", каза Лавров, цитиран от "Труд".
Страните, които искат да се присъединят към тази асоциация, започват да искат да се присъединят към всички външнополитически инициативи, а външнополитическите инициативи на ЕС напоследък придобиват все по-антируски характер.
Надцени ли се Путин или подцени Украйна и Запада?
Снимка: БГНЕС
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Гюров с истории от властта: ЦИК през цялото време саботираха изборите
КНСБ: Ще има реакция, ако държавните служители ще плащат осигуровки
От 2027: Нов механизъм за изчисляване на минималната работна заплата
10 ползи от разтягането всеки ден
Какво са автоимунните заболявания?
Рани от залежаване в напреднала възраст – защо обездвижването уврежда кожата?
Хранителен режим при жлъчнокаменна болест
SpaceX доминира в космоса и се насочва към изкуствения интелект
Рядко небесно явление: Марс преминава през звездния куп Плеяди
Любопитно: Земни патогени оцеляват при марсиански условия
Астронавти ще ремонтират роботизираната ръка на МКС в открития космос
Хороскоп за 25 юни 2026
Битово-фекално замърсяване е причината за измирането на риба във Варненското езеро
Румен Радев: Дефицитът ще бъде доста над 3%
Варненски райони остават без вода днес
Има задържан във връзка с трите трупа в Угърчин
БФБ е дерегистрирала акциите на "Арома"
Южнокорейският индекс Kospi се възстанови с над 3% след разпродажбите
Производителят на танкове KNDS се готви за IPO във Франкфурт и Париж
Планови ремонти оскъпяват газа за България през юли